نمایندگی تعمیر تبلت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

طول عمر تبلت های مختلف در سال 2020

یک جز مهم در هر خرید تبلت، دوام محصول است. یک تبلت 700 دلاری با 5 سال زندگی ارزش بسیار بهتری نسبت به یک تبلت 300 دلاری با 2 سال زندگی است. در این مقاله، طول عمر مفید محصول قرار داده شده است. این بازه زمانی است که در آن دستگاه ایمن و قابل استفاده است. با ما همراه باشید.

طول عمر

مراقبت از تبلت به روزرسانی های امنیتی خود را پشت سر می گذارد، به شرطی که کاربر هزینه تعویض باتری را در 4 تا 6 سال پرداخت کند.

اگر به به روزرسانی نرم افزار نیازی ندارید، طول عمر فیزیکی همان چیزی است که شما باید به دنبال آن باشید. به عنوان مثال می توان به یک تبلت اشاره کرد که به خواندن اسناد pdf یا رابط با یک سخت افزار اختصاص دارد (مانند آنالیزور Can-Bus OBD2). مراقب باشید که نرم افزار را در حالت ایستا تنظیم کنید، به روزرسانی ها را مسدود کنید، APK های پشتیبان از برنامه های مهم را ببندید، و در حالت ایده آل باید دسترسی به اینترنت را غیرفعال کنید.

بر اساس برخی از iPad ها و Surface Pro 2، منصفانه است که بگوییم طول عمر فیزیکی یک تبلت خوش ساخت حدود 8 تا 12 سال، بسته به میزان استفاده از آن می باشد. تبلت با استفاده روزانه بسیار سریعتر از تبلت که 95٪ از عمر خود را صرف خاموش می کند، خراب می شود.

طول عمر نرم افزار

هر شرکت فقط به روزرسانی های نرم افزار را برای مدت زمان مشخصی به دستگاه های خود فشار می دهد. متأسفانه، پنجره بروزرسانی نرم افزار به طور گسترده تبلیغ نمی شود و در بعضی موارد از نزدیک دنبال نمی شود.

تفاوتی بین به روزرسانی های (ویژگی) و (امنیتی) وجود دارد. به روزرسانی های ویژه اشکالات موجود در سیستم های غیر بحرانی را برطرف کرده و سازگاری را با اکوسیستم حفظ می کنند. به روزرسانی های امنیتی راه های حمله نرم افزارهای مخرب را می بندد. به روزرسانی ویژگی ها آنقدرها مهم نیستند، اما به محض اینکه چند سال به روزرسانی ویژگی ها به پایان رسید، با مشکلات اجرای نرم افزارهای جدید روبرو خواهید شد.

این را ببینید  جک iPad pro 9.7

ChromeOS

دستگاه های ChromeOS تا زمانی که به (انقضا Auto به روزرسانی خودکار (AUE)) نرسند، به روزرسانی می شوند. شما می توانید بسیاری از تاریخ های AUE را در اینجا پیدا کنید. قانون کلی برای دستگاه های ChromeOS این است که از آنها 5 سال پشتیبانی می شود.

اندروید

سازندگان دستگاه های Android مدت زمان بسیار متغیر پشتیبانی نرم افزار را ارائه می دهند.

  • سامسونگ: 3 سال از تاریخ تولید اصلی وعده داده است، اما محصولات محبوب تا 5 سال به روز شده اند. من احساس راحتی می کنم که می گویم محصولات آنها برای دستگاه های شاخص 4 سال و برای خط تولید آنها 3 سال طول عمر دارند.
  • OnePlus به دلیل ارائه پشتیبانی نرم افزاری بهتر از حد متوسط ​​بسیار مشهور است. قدیمی ترین دستگاه پشتیبانی شده آنها OnePlus3 است. نرم افزار در اینجا ذکر شده است و دستگاه در ژوئن 2016 منتشر شد. این به ما 3.5 سال پشتیبانی می دهد.
  • Blu: این یک مارک سطح پایین است و آنها به معنای واقعی کلمه تلفن هایی را منتشر کرده اند که هرگز به روزرسانی نرم افزاری نمی کنند. به عنوان یک قاعده کلی، اگر تلفن POS ارزان قیمت دریافت کنید، انتظار دارم که خودتان با نصب ROM ساخته شده در انجمن، آن را به روز کنید.

نتیجه گیری در مورد دستگاه های اندرویدی این است که شما می توانید 3 سال خدمات از یک مارک معتبر یا 4 سال برای دستگاه های برتر سامسونگ انتظار داشته باشید.

iOS

iOS پادشاه به روزرسانی نرم افزار برای دستگاه های تبلت است. iPad2 (در سال 2011 منتشر شد) به روزرسانی های ویژگی iOS 9 را دریافت کرده و سال گذشته یک به روزرسانی امنیتی دریافت کرده است. از منظر به روزرسانی ها، عمر این دستگاه 9 سال است.

این را ببینید  بلندگوی خارجی چپ Samsung Galaxy Tab 2 7

البته، آنها در واقع برای مدت طولانی مفید نیستند. یک کاربر متوسط ​​دستگاه های سیب خود را فقط 4 سال نگه می دارد. در نهایت به روزرسانی های نرم افزاری باعث نامطلوب شدن دستگاه می شود و افراد خواهان چیز جدیدی هستند.

فقط به دلیل کند بودن دستگاه نیازی به به روزرسانی نیست. به نظر می رسد که دستگاه های اپل معمولاً حدود 6 یا 7 سال قبل از اینکه کار کند شوند، مفید هستند. دستگاه های اپل از آنجا که با شروع خراب شدن باتری CPU را مورد اسیب قرار می دهند کمی منحصر به فرد هستند. اگر در 5 سال یا کمتر دستگاه کندی دارید، می توانید باتری خود را در حدود 100 دلار در یک کیوسک مرکز خرید متناوب عوض کنید و عملکرد بزرگی کسب کنید.

برای تجزیه و تحلیل بیشتر اپل یک عمر 6.5 سال را انتخاب می کند، زیرا این تفاوت بین 4 سال و 9 سال را تقسیم می کند.

ویندوز ها

مردم اغلب دستگاه های ویندوز را به عنوان دستگاه های (موبایل) در نظر نمی گیرند، اما مایکروسافت در تلاش است.

طول عمر نرم افزار برای دستگاه های ویندوزی بسیار چشمگیر است. سرفیس پرو 2 در اکتبر 2013 با ویندوز 8.1 منتشر شد. می توان آن را به ویندوز 10 به روز کرد، جایی که احتمالاً تا حدود 2030 به روز رسانی می شود. (به طورغیررسمی مایکروسافت هر دهه یک سیستم عامل جدید را عرضه می کند.)

ما نمی توانیم در مورد طول عمر فیزیکی دستگاههای ویندوز تعمیم کلی دهیم. تا زمانی که مراقب باشید و باتری را عوض کنید، دستگاه باید تا زمان خرابی یک خازن الکترولیتی حیاتی برای شما خدمت کند، که این کار 8 تا 12 سال طول می کشد. این بسیار متغیر است و براساس عواملی مانند میزان استفاده از دستگاه، محیط اطراف و شانس داشتن خازن هایی که بدست آورده اید بسیار زیاد است.

بسیار خوب، بنابراین با یک عمر پشتیبانی نرم افزاری 17 ساله و یک عمر فیزیکی تا 12 سال، ما باید متریک متفاوتی را برای طول عمر مفید تبلت های ویندوز ارائه دهیم. به نظر می رسد که پردازنده و عملکرد RAM در یک بازه زمانی به زیر آستانه مفید می رسند. این دوره زمانی بسته به اینکه یک دستگاه درجه یک یا یک دستگاه مقرون به صرفه دریافت کنید متفاوت خواهد بود. برای رسیدن به این شماره، به آخرین لپ تاپی نگاه کنیم که در واقع می تواند ویندوز 10 را اجرا کند و حداقل 4 گیگابایت RAM دارد، زیرا به هیچ وجه نمی توانیم از یک دستگاه ویندوز با RAM کمتر از 4 گیگابایت استفاده کنیم.

این را ببینید  کشوی سیم کارت iPad Pro 12.9

نتیجه گیری

  • عمر مفید یک محصول یک قسمت مهم در تصمیم گیری در مورد خرید خوب آن است.
  • عموماً 5 سال از تاریخ تولید اصلی، عمر دستگاه های ChromeOS است و پس از آن کاربر دیگر به روزرسانی های امنیتی نخواهد داشت.
  • عمر دستگاه های اندرویدی به طور کلی 3 سال است. محصولات پرچمدار کمی بیشتر، دستگاه های ارزان قیمت کمتر.
  • عمر دستگاه های iOS عموماً مفید 6.5 سال است، اگرچه کاربر عادی فقط 4 سال دستگاه خود را تحمل می کند.
  • دستگاه های ویندوز دارای یک عمر مفید قابل استفاده طولانی هستند. دستگاه های پیشرفته می توانند به مدت 10 سال قابل استفاده باشند، دستگاه های سطح پایین بعد از 6 تا 8 سال دیگر قابل استفاده نخواهند بود. البته، با وجود انواع مختلف دستگاه های ویندوز، برخی از دستگاه های پایین بشکه وجود دارد که مدت ها قبل از آن غیرقابل استفاده می شوند.
  • هر دستگاهی با طول عمر بیش از 5 سال احتمالاً به تعویض باتری نیاز دارد، بنابراین این امر را در تصمیم گیری خود لحاظ کنید. باز کردن بعضی از تبلت ها (مانند خط تولید سطح) به سختی بدون شکستن مشکل است.
  • هر دستگاهی که برای اهداف محدودی استفاده شود و به اتصال به اینترنت نیازی نداشته باشد، برای عمر فیزیکی آن که احتمالاً 8 تا 12 سال است قابل استفاده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 4 =

رجستر کردن تبلت

رجستر کردن تبلت سامسونگ

رجستر کردن تبلت. ایجاد و ورود به حساب سامسونگ به شما کمک می‌کند از به‌روزرسانی‌های سیستم و اعلامیه‌های فراخوان به‌روز باشید، به عیب‌یابی خاص دستگاه

ادامه مطلب »