نمایندگی تعمیر تبلت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعمیر باتری تبلت اچ تی سی یکی از مباحث مهم در تعمیرات تبلت می باشد. طراحی ساختار باتری دیوایس های هوشمند، از جمله تبلت ها موضوع واقعا مهمی است. باتری تبلت اچ تی سی دربردارنده انرژی شیمیایی است و زمانی که باتری تبلت اچ تی سی به برق متصل می شود، برق برای شروع مجدد واکنش مواد شیمیایی با باتری مورد استفاده قرار می گیرد و الکترون ها از قطب منفی (آند) باتری به قطب مثبت آن (کاتد) انتقال داده می شوند.

با اتمام شارژ باتری تبلت اچ تی سی، باتری با هدایت الکترون ها در یک مدار، برق تولید می کند؛ اما این بار الکترون ها از قطب مثبت به قطب منفی می روند و این فرایند تا انتقال کامل الکترون های موجود در باتری یا قطع جریان برق توسط یک سوییج داخلی در باتری تبلت اچ تی سی، ادامه پیدا می کند.

تعمیر باتری تبلت اچ تی سی

عمر مفید باتری تبلت اچ تی سی پایدار نیست و با  هر بار شارژ و تخلیه شدن مکرر نیز کاهش پیدا می کند. زیرا مواد شیمیایی تولید کننده جریان الکتریسیته باعث ایجاد لایه های نازک لیتیوم روی الکترودها می شوند، در نتیجه از یک طرف میزان کمتری از الکترودها برای تولید برق در دسترس قرار می گیرند و از سویی دیگر مقاومت باتری نیز افزایش می یابد. هر چقدر مقاومت باتری افزایش پیدا کند، حفظ ولتاژ قابل استفاده برای باتری سخت تر می شود؛ بنابراین میزان برقی که در هر بار شارژ باتری می تواند تولید شود، کاهش پیدا می کند.

این را ببینید  تبلت اپل مدل iPad mini 8.3 inch 2021-MK7M3LL/A ظرفیت 64 گیگابایت

برخلاف ظاهر ساده باتری تبلت اچ تی سی،فناوری موجود در این باتری اصلا ساده نیست. این باتری با ترکیب مواد شیمیایی کار می کند و آنچه باعث ظرفیت محدود باتری تبلت اچ تی سی می شود، چگالی انرژی آن است. چگالی انرژی یک باتری لیتیوم یونی معمولی در حدود ۱۵۰ وات در هر کیلو گرم است. با وجود اینکه چگالی انرژی در باتری یون لیتیومی از زمان پیدایش آن (۱۹۹۰)  تاکنون پیشرفت زیادی داشته است، اما پیشرفت خاصی در مورد ساختار و مواد تشکیل دهنده آن صورت نگرفته است. تنها راه افزایش عمر مفید باتری تبلت اچ تی سی ، بهینه سازی مصرف انرژی در تبلت اچ تی سی و استفاده از باتری های بزرگتر است؛ به این ترتیب نیاز به تعمیر باتری تبلت اچ تی سی کاهش خواهد یافت .که با توجه به کاهش هر روزه ضخامت باتری دیوایس های هوشمند، استفاده از باتری های بزرگتر عملا ممکن نیست.

علائم معیوب بودن باتری تبلت اچ تی سی

  • باتری شما از ۰ تا ۱۰۰ را در چند ساعت طی می کند؛ در صورتی که در هنگام شارژ از آن استفاده ای هم نمی کنید، شارژ را نمی تواتند ذخیره کند و سریع خالی می شود.
  • برآمدگی در سطح باتری
  • وجود لکه های آبی یا سفید
  • خوردگی قسمت فلزی باتری

گزینه های پیشنهادی برای تعمیر باتری تبلت اچ تی سی

یک بار اجازه دهید که شارژ باتری تبلت اچ تی سی کاملا خالی شود و بعد به مدت حدود دو روز باتری را به شارژ متصل به منبع برق نگه دارید.

این را ببینید  کابل I / O Nexus 7

با شناسایی قطب مثبت و منفی باتری تبلت اچ تی سی و استفاده از یک کابلUSB و اتصال به PC، به باتری شوک بدهید. این روش کمی خطرآفرین است پس در اجرای آن محتاط باشید.

برای تعمیر باتری تبلت اچ تی سی می توانیداز فن لحیم کاری استفاده کنید و جایی را که دچار مشکل شده، لحیم کنید.

آخرین راه هنگامی که تعمیر باتری تبلت اچ تی سی ممکن نبود، خریداری یک باتری نو است.

محصولات مرتبط:

تعویض گلس تبلت اچ تی سی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 12 =

رجستر کردن تبلت

رجستر کردن تبلت سامسونگ

رجستر کردن تبلت. ایجاد و ورود به حساب سامسونگ به شما کمک می‌کند از به‌روزرسانی‌های سیستم و اعلامیه‌های فراخوان به‌روز باشید، به عیب‌یابی خاص دستگاه

ادامه مطلب »